Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

Arama Motoru Kullanarak Hotmail Giriş Ve Hotmail Oturum Aç

Hotmail uzun yıllardan beri bir çok insanın tartışmasız en çok kullandığı bir elektronik posta adresi sağlayıcısıdır. Hotmail, Bill Gates adlı iş adamının sahip olduğu Microsoft firmasına ait bir uygulamadır. Bu ücretsiz uygulama sayesinde milyonlarca insan hiç bir sıkıntı yaşamadan elektronik posta adresi sahibi olabiliyor ve sınırsız mail gönderme şansını elde ediyor. Hotmail, Gmail elektronik posta uygulaması ile birlikte dünyada en çok kullanılan mail servisidir. Bu nedenle bir çok insan Hotmail giriş aşamasında bazı sorunlar yaşayabiliyor. Hotmail oturum aç aşamasını geçmek ve elektronik posta adresinize ulaşabilmek için öncelikle daha önceden açtığınız “abcdefg@hotmail.com” gibi bir hotmail hesabınızın bulunması gerekiyor.

Bu yazımızda sizlere öncelikle sahip olduğunuz hotmail hesabına nasıl gireceğinizi göstereceğiz. Eğer mevcut bir hotmail hesabınız yoksa öncelikle Microsoft hotmail hesabı açmanız gerekir. Bu nedenle sizlere yeni bir hesabı açmanız için gerekli bütün bilgileri vereceğiz.

Öncelikle sizin bir Microsoft hotmail hesabınızın var olduğunu farzedelim. Bu durumda şunları yapmalısınız:

1- Öncelikle Microsft Outlook sayfasına gidiniz. Outlook hesabı sizin hotmail hesabınızı ve Microsoft ürünleri hesabınızı barındıran bir hesaptır. Bu sayfaya giriş yapabilmek için herhangi bir arama motoruna -Duckduckgo.com, Yandex.com, yaaani.com gibi herhangi bir arama motoru olabilir- hotmail oturum açya da hotmail giriş yazınız.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

2- Gereken anahtar kelimeyi arama motorunuzda arattıktan sonra yapmanız gereken ise doğru olan uzantılı siteyi bulmaktır. Duckduckgo.com arama motorunu kullanmanızı öneririz. Eğer google arama motorunu kullanırsanız google sizi microsoftun ürünlerinin yer aldığı hesaba yönlendirecektir. Bu site üzerinden hotmail hesabınıza ulaşmak neredeyse çok zordur. Daha sonra fotoğrafta gördüğünüz “Outlook-free personal email and calendar from microsoft” başlıklı linke tıklayın.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

3- Karşınıza gelen sayfanın sağ üst kısmında yer alan “sign in” linkine tıklatın.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

4- Linke tıkladıktan sonra hotmail elektronik posta adresinizin adını girmeniz gerekir.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

5- Daha sonra şifrenizi de girerek giriş işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Böylelikle eşsiz Microsoft hotmail kullanıcı deneyiminizi sınırsız ve ücretsiz bir şekilde deneyimleme şansını elde etmiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir  Hotmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Direkt Link Yolu İle Hotmail Açma, Hotmail Giriş Ve Hotmail Kaydolma

1-Hotmail hesabınıza girmek için Google hesabına anahtar kelimeyi yazdığınızda Google sizi yanlış sayfalara yönlendirir. Fakat sizler Ducduckgo arama motorunu kullanarak bu linke ilk sırada ulaşabilirsiniz. Eğer arama motoru kullanmadan hotmailoturum aç işlemini gerçekleştirmek niyetindeyseniz sizinle burada hotmail giriş linkini paylaşacağız. (http://outlook.live.com)

Eğer bir hotmail hesabına sahip değilseniz anlattığımız bu adımların hiç birisi sizin için anlamlı olmayacaktır. Hotmail hesabına giriş yapabilmeniz için öncelikle hotmail hesabına sahip olmanız gerekir. Hotmail hesabına kaydolmak için bir kaç aşama gereklidir. Bu sayfada bütün aşamaların ayrıntılarını sizinle paylaşacağız.

1- Eğer hotmail hesabına kaydolmak istiyorsanız Microsoft’un sitesine giriş yapmalısınız. Bunun için yine Ducduckgo arama motoru ya da dilediğiniz herhangi bir arama motoruna hotmail kaydolma yazın. Yada sizinle paylaşacağımız linke direkt tıklayarak bu sayfaya erişebilirsiniz. (http://signup.live.com/)

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

2- Yukarıda sizinle paylaştığımız linke giderek gerekli bilgileri doldurmaya başlamalısınız. Bu aşamada hotmail size iki seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden birisi elektronik posta adresi ile kaydolmaktır. Bu noktada hotmail size 3 adet uzantı seçeneği sunar. Bunlardan birinci uzantı seçeneği “outlook.com” uzantısıdır. Bi diğer uzantı türü “hotmail.com” ve sonuncu uzantı türü ise “windowslive.com” uzantı türüdür. Bu uzantı türlerinin elektronik posta adresi kullanımında aklınıza gelebilecek herhangi bir özelliği ya da farkı mevcut değildir. Bundan dolayı istediğiniz uzantıyı seçin.Dilediğiniz bir hotmail uzantı adresini seçtikten sonra hotmail aç işlemi için bir elektronik posta adresi ismi girmeniz gerekir. Daha sonra seçtiğiniz uzantının sol tarafındaki kutucuğa oluşturmak istediğiniz hotmail adresinizin adını yazınız. Örneğin “asdfqwert123@outlook.com” adresine benzer bir adres ya da isminizin geçtiği bir adres kulanabilirsiniz.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

3- Ya da cep telefonu adresiniz ile kayıt olma şansınız da mevcuttur. Bu noktada hotmail sizden geçerli bir ceptelefonu adresi isteyebilir. Bu noktada gireceğiniz bir telefon numarası sonrası onay maili ile elektronik posta adresiniz aktive edilir.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

6- Hotmail giriş işlemi için kayıt olduğunuz elektronik posta adresini girdikten sonra sizden bir şifre oluşturmanız istenir. Güvenli ve kuvvetli bir parola oluşturma yöntemini daha sonra anlatacağız.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

Hotmail Giriş, Hotmail Açma Ve Hotmail Kayıt İşlemi İçin Kayıt Bilgileri Girme

İlginizi Çekebilir  Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

7- Elektronik posta adresinizi ve yeni güçlü şifrenizi oluşturduktan sonra yapmanız gereken kişisel bilgilerinizi girmektir. Bu noktada Microsoft Hotmail oturum aç adımı ve kayıt olma işlemi için doğru bilgilerinizi girmeniz gerekir. Kimlik kartınızda yer alan isim ve soy isiminizi yazmanız gereklidir. Daha sonra ileri butonuna tıklayın.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

8- İsim ve soyadınızı girdikten sonra hotmail giriş ve kayıt işlemine devam edebilmeniz için Microsoft Hotmail sizden doğum tarihinizi ister. Bu noktada kimlik kartınızda yer alan doğum tarihinizi gün/ay/yıl şeklinde giriniz. Aynı zamanda yaşadığınız ülkeyi de seçmeniz gerekir. Bu bilgilerin hepsi doğru girilmelidir. Aksi takdirde şifrenizi unutursanız hesabınıza ulaşamayabilirsiniz.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

9- Yeni bir hotmail hesabı oluşturma işlemindeki son aşama ise güvenlik aşamasıdır. Eğer isim soyisim ve doğum tarihi bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra ileri butonuna bastıysanız karşınıza bi güvenlik adımı gelecektir. Bu güvenlik adımında Microsoft hotmail sizden bir bulmaca çözmenizi ister. Bulmacayı çözdükten sonra hesabınıza ulaşabilirsiniz. Bu bulmacayı çözmediğiniz takdirde Microsoft Hotmail sizi bir robot olarak algılayacak ve hotmail giriş işleminize onay vermeyecektir. Eğer hotmail oturum aç işleminizin başarılı bir şekilde tamamlanmasını istiyorsanız bu bulmacayı doğru bir şekilde çözün. Peki bu bulmacayı nasıl başarılı bir şekilde çözersiniz?

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

10-Microsoft Hotmail size bir obje fotoğrafı gösterir. Bu obje fotoğrafı 0 ile 360 derece arasında bir açı ile döndürülmüş bir şekildedir. Microsoft hotmail yapay zeka algoritmaları sizin robot olmadığınızı ispat etmeniz için bu objeyi dik bir konuma getirmenizi ister. Fotoğrafta görülen ok işaretleri ile fotoğrafı sağa ve sola döndürerek objeyi dik konuma getirmeniz gerekir. Obje doğru ve dik bir konuma geldikten sonra yeni açtığınız heasaba ulaşabileceksiniz.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

11- Bulmacadaki nesneyi doğru ve dik konuma getirdikten sonra Microsoft sizinle bir mesaj paylaşır. Bu mesaj yeni elektronik posta adresinizin aktive edildiği anlamına gelmektedir. Artık yeni elektronik posta adresinizi kullanabilme şansını elde ettiniz.

Hotmail Giriş, Hotmail Oturum Aç » Oturum Açmak İçin Tıklayın!

Hotmail Giriş Ve Hotmail Açma İşlemi Nasıl Daha Güvenli Bir Hale Getirilir?

Hotmail giriş veHotmail oturum aç işlemleri için daha önce de belirttiğimiz gibi mevcut bir hotmail hesabınızın olması gerekir. Mevcut hesabı var olan kullanıcılarımız için bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğini yazımızın başında anlattık. Daha sonra hotmaile giriş ve açma işlemi için nasıl hotmail hesabına kayıt olunacağını ayrıntıları ile gösterdik. Peki bu işlemleri daha güvenli gerçekleştirmenin yolu var mıdır? Güvenlik önemli bir adım mıdır?

İlginizi Çekebilir  Apple Şifremi Unuttum | İphone Şifre Sıfırlama Yöntemleri Neler?

Siber Güvenlik: İnternet ortamının büyümesi ile birlikte güvenlik önlemleri de artmıştır. Yaşadığımız apartman sitelerinin nasıl güvenlik elemanları varsa internet sitelerimizin ve elektronik posta adresimizin de aynı şekilde güvenlik duvarları vardır. Bu güvenlik duvarı bazı önemli noktalar tarafından sağlanır.

Güvenlik Uzmanları:Büyük internet siteleri ve sunucuların güvenlikleri uzman yazılım mühendisleri tarafından sağlanır. Bu mühendisler sistemleri sürekli test ederek güvenlik açıklarını bulmaya çalışırlar. Buldukları güvenlik açıklarını ise kapatırlar.

Antivirüs Programları:Antivirüs programları da yazılım mühendisleri tarafından yazılmış programlardır. Fakat bu programlar çalışmak için insana ihtiyaç duymazlar. Bu nedenle genellikle kişisel bilgisayarlarda kullanılır. Maillerinizin ve dosyalarınızı güvenliklerini sağlar. Bazı durumlarda web tarayıcılarında da online antivirüs programları mevcuttur.

Güçlü Şifreler:Bu adımda ise güvenlik konusunda kullanıcı olarak sizin üzerinize düşen görevlere geldik. Bu yöntemde güvenlik sizlerin güvenli bir şifre oluşturmanız ile sağlanır. Eğer hotmail giriş ve hotmailoturum aç işlemlerini daha güvenlikli bir hale getirmek istiyorsanız lütfen güçlü şifreler oluşturun. Peki güçlü şifreler nasıl oluşturulur. Güçlü şifre oluşturmanın bir kaç yöntemi vardır. Bunlar aşağıda listelenmiştir.

  1. Elle Şifre Oluşturma:Bu yöntem tamamen sizin kendi aklınızdan yaratacağınız bire şifredir. Öncelikle şifrenizi unutmamanız için şifreniz akılda kalan bir şey olmalıdır. Diğer önemli nokta ise bu şifrenin size ait özel bilgiler içermemesidir. İsminiz, doğum tarihiniz ve doğduğunuz yer insanlar tarafından kolaylıkla tahmin edilir. Bu nedenle anlamlı, akılda kalır ve unutmayacağınız bir şifre seçin. Şifrenizin içerisinde sayılar da yer almalıdır.
  2. Otomatik Şifre Oluşturma:İnternet üzerinden ya da kendi yazacağınız bir program ile çok kuvvetli kimsenin kıramayacağı bir şifre oluşturmanız mümkündür. Gerekli bilgisayar programlarını kullanarak bu güçlü şifrelere erişebilirsiniz. C++ ve python gibi yazılım dillerinde basit kriptografi programları yazmayı öğrenin ve otomatik şifre oluşturun. Yada internet üzerinden hazır şifre üretme programlarını kullanın. Bu şifreler genellike uzun olacaktır. Bu nedenle bu şifreyi bir word dosyasının içerisine kopyalayın ve saklayın.

Bu işlemerden her hangi birini uygulamanız durumunda güçlü bir şifre elde etmiş olursunuz. Bu sayede hotmail giriş ve hotmail oturum aç işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirme imkanını da elde etmiş olacaksınız. Web sayfamızı sosyal medya hesabınızda paylaşarak bu ve buna benzer daha fazla makale yazmamız için bizlere destek olmanızı temenni ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı