Kirpikleri Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Kirpikleri Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Kirpikleri Uzatmanın Yolları: Günümüz modası hızla değişmeye devam etmektedir. Moda ile birlikte güzellik algısı da farklılıklara uğramakta. Güzellik algısı artık tamamen doğallıktan yana. Kadınların en moda ve doğal görüntüsü için gerekli olan şeylerden biri de uzun kirpikler. Uzun kirpikler kişinin göz yapısını ve bakışlarını tamamen değiştirebilmektedir. Gözleri düşük olan ama kedi makyajı yapmış gibi görünmek isteyen kadınların tek ihtiyacı uzun kirpiklerdir. Uzun kirpik nasıl yapılır? Kirpikler nasıl uzatılır? Kirpikler nasıl uzun gösterilir? Tüm bu sorular ve çok daha fazlası yazımızda.

Kirpikleri Uzatmanın Yolları

Kirpiklerimizi bazen bitkisel yağlar kullanarak uzatmaya çalışırız bazen ise makyaj hileleri sayesinde daha uzun kirpiklere sahip oluruz. En kolay ve pratik yol ise şüphesiz takma kirpiklerdir. Takma kirpiklerin bazıları çok yapay durabilmektedir. Bu yüzden kaliteli kirpiklere yönelmeniz daha hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Ucuz kirpiklerin o yapay görüntüsünü pek tavsiye etmiyoruz. Son olarak kirpik uzatma yöntemlerinden biri de kirpik liftingidir. Bu yöntem de son zamanların popüler işlemleri arasında yer almaktadır.

Makyajla Kirpik Nasıl Uzatılır?

Kirpikleri Uzatmanın Yolları

Kirpikleri olduğundan daha uzun göstermek artık çocuk oyuncağı. Makyajla kirpikler nasıl uzun gösterilir? Makyajlar kirpikleri uzatma tüyoları ve çok daha fazlası bu yazımızda. Kirpikleri uzun göstermek için belli başlı birkaç tüyo vereceğiz. Bunları deneyerek sizler de hayallerinizdeki o muazzam uzunluktaki göz alıcı kirpiklere ulaşabilirsiniz.

Kirpik uzatmak isteyenlere makyaja başlamadan önce güzel bir kıvırıcı temin etmelerini önereceğim. Kirpik kıvırıcıyı daha önce kullanmadıysanız ilk kullandığınızda şoke edecek bir fark ile karşılaşacaksınız. Hatta öyle ki kimi zaman rimel kullanmaya gerek duymadan sadece kirpik kıvırarak dışarı çıkmaya başlayabilirsiniz. Kirpik kıvırıcıyı dikkatli bir şekilde uygulamak ve göze zarar vermemek çok önemlidir. Tam kirpik dibine girerek ama gözle olan o sınırı koruyarak birkaç kıvırma hareketi uygulayarak diğer göze geçebilirsiniz. Kıvırdıktan hemen sonra önce ilk göze rimel sürmenizi öneririz.

Kirpikler inmeden rimel uygulamak gün içinde kıvrık kalma süresini arttıracak bir püf noktasıdır. Ayrıca kirpik kıvırıcılarda zamanla rimel kalıntıları birikmektedir. Bu kalıntılar varken kirpik kıvırmaya çalışırsanız her şeyi mahvedersiniz. Kirpik kıvırıcınızı temizken kullanmaya özen göstermelisiniz.

Kirpikleri makyaj ile uzun gösterme tüyosuna kirpik kıvırıcı ile başladım. Ancak kirpiklerinizi kıvırmadan önce kirpik diplerinize özellikle göz bitiş noktanızdaki o son bir iki santimetrelik kısma göz kalemi sürmeniz de kirpiklerinizi daha uzun gösterecek olan küçük bir tüyodur.

İlginizi Çekebilir  Free Minecraft Accounts 2023 | Premium Accounts Login And Passwords

Gelelim maskara seçimine. Uzun kirpik görünümüne sahip olmak isteyenler hacimli fırçalar yerine ince fırçalı maskaralar tercih etmeliler. İnce dişli ve kıvrak fırçalar kısa ve az belirgin kirpiğe sahip olan kişiler için en doğru seçimdir. Bu tip fırçalar sayesinde kirpiklerinizin en dibinden ucuna ulaşmanız daha kolay olacaktır. Kirpikleri uzun gösteren maskaralar kesinlikle ince fırçalı olanlardır. Kirpikleri uzun gösteren rimel seçmek yapacağınız en pratik ve kolay çözümlerden biri olacaktır.

Takma Kirpik Nasıl Uygulanır?

Kişiler bazı özel günlerde uzun kirpiklere sahip olmak isterler. Bunlar için en pratik tercih ise takma kirpiklerdir. Kirpik uzatma yöntemlerinden biri olan takma kirpikler ile alakalı bazı detayları sizler için özetledik. Takma kirpiklerin bazıları tek kullanımlık bazıları ise sürekli kullanmaya uygun şekilde tasarlanmaktadır. Takma kirpikler bazı zararsız kendileri için özel üretilmiş yapıştırıcılar ile kirpiğe takılmaktadır. Bu yapıştırıcıların beyaz olanlarını tercih etmenizi önermeyiz. Beyaz kalıntılar makyajı kötü gösteren ve basitleştiren görüntülerdir. Beyaz yapıştırıcı yerine siyah veya şeffaf tercih etmeniz daha doğal ve güzel bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Kirpik Liftingi Nedir?

Kozmetik dünyası gelişmelere hızla devam etmekte. Güzellik salonlarına olan ilgiler ise günden güde artış göstermekte. Artık güzellik salonlarında her derde deva birçok işlem yapılabilmekte. Estetiğe gerek kalmadan basit uygulamalar sonucu insanların isteklerine göre işlemler kolaylıkla gerçekleştiriliyor. Bunlardan biri de daha uzun ve kıvrık görünen kirpiklere sahip olmak isteyenlerin yoğun olarak talep ettiği kirpik liftingidir. Çalışan aynı zamanda güzel görünmek isteyen kadınlar için aşırı pratik olan bu işlemin detaylarını sizler için derledik.

Kirpik kıvırma aletini kullanmaktan sıkılanlar için bulunmaz bir nimet olan kirpik lifting işlemi; kirpiklere keratin bakım uygulayarak kalıcı bir şekilde kıvrık ve uzun görünmesini sağlamakta. Kirpikleri kısa olan ve bu durumdan rahatsız olan kişiler de bu işlemi sıklıkla tercih etmekte. Kirpikleri dökme gibi bir zararı henüz tespit edilmemiştir. Oldukça basit bir işlem olan lifting işlemi düzenli aralıklarla yaptırılabilecek zamanla bozulan bir işlemdir.

Kirpikler Nasıl Uzatılır?

Kirpikleri Uzatmanın Yolları: Kirpikleri doğal yöntemler ile uzatmak isteyenler için birkaç seçenek mevcuttur. Bitkisel bazı ürünler ve kozmetik malzemeler ile kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Ancak doğal yollar ile kirpikleri uzatmak biraz zaman alan ve düzenli uygulamalar yapmanızı gerektiren bir tercihtir. Ayrıca bu yöntemler bilimsel olarak kanıtlanmış tıbbi çözümler değildir. Kişilerin deneme yanılma yolu ile elde ettiği tecrübeler sonucu faydası olduğu tespit edilen yöntemlerdir.

İlginizi Çekebilir  Information About Harvard University?
 • Yeşil çaydan faydalanarak kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. İster çay olarak için isterseniz kirpiklerinize masaj yaparak uygulayın. Yapılan deneylerde yeşil çay sürülen bölgelerde kılların arttığı ve uzadığı tespit edilmiştir.
 • Vazelin kirpik uzatmaya yardımcı ürünler arasındadır. Vazelini kirpiklerinize masaj yaparak uygularsanız nem oranını arttırmış ve uzamasını sağlamış olacaksınız. Masaj yaparak uygulamanız kan akışını hızlandıracağı için uzamaya ekstra katkı sağlayacaktır.
 • Sarımsak her derde deva olarak karşımıza çıkan etkili bir üründür. Kirpikler için de sıkça kullanılmaktadır. Sarımsak kapsülleri eczanelerde satılan ve temin etmesi kolay bir üründür. Kremleri ve jelleri bulunması daha nadir ürünlerdir. O yüzden sarımsak içeren kremleri doktorunuzdan istemeniz daha doğru olacaktır. Küçük bir dipnot verelim. Sarımsağın kendisini direkt gözlerinize sürmeyin. Bu sakıncalı bir durumdur. Hem kokusu rahatsız edecektir hem de tahrişe yol açabilir.
 • Gün içinde makyaj herkesin severek yaptığı bir şeydir. Ancak gün sonunda iş makyajı çıkarmaya geldiğinde çoğu kişi üşenerek bu adımı ertelemektedir. Bu kirpiklere zarar veren bir davranıştır. Her gece uyumadan önce uygun malzemeler ile makyajınızı silerek cildinizi nemlendirmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde kirpikleriniz hem birbirine yapışır hem de dökülerek kısalmaya başlar.
 • Göz makyajlarınızı temizlerken kirpiklerinize gereken özeni göstermelisiniz. Kirpiklerinize Hindistan cevizi yağı, badem yağı benzeri ürünler kullanarak nemlendirmelisiniz. Özellikle kirpik kıvırıcı aletleri kullanan kişilerin kirpiklerini nemlendirmesi kuru bırakmaması oldukça önemli ve kritik bir noktadır.
 • Maskara seçimlerinizi doğru yapmalısınız. Ucuz ve sahte maskara kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu tarz sahte ürünler sadece kirpiğinize değil gözünüze de zarar verme riski taşımaktadır. Ayrıca maskara tercihlerinizi nemlendirici özelliğe sahip ürünlerden yana kullanmalısınız. Böylece kirpikleriniz daha az kuruluk problemi yaşayacaktır. Nemlendirici özelliğe sahip maskaralar kirpiklerinizi hem siyah gösterir hem de uzatmaya yardımcı olur.
 • Maskara tercihlerinde kritik noktalardan biri de suya dayanıklı maskaralardır. Suya dayanıklı maskaralar kirpiğinizi kurutarak nemsiz bırakır ve bu da uzamayı engelleyen faktörlerden biridir.

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpiklerinizin sağlıklı bir şekilde uzamasını ve rimel kullanmak zorunda kalmamak istiyorsanız bu yağlar tam size göre. Tamamen doğal yağlar kullanarak kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Kirpik uzatan yağlar nelermiş diye ufak bir araştırma yaptık. Kirpik uzatmaya yarayan yağları sizler için bir araya getirdik.

Kirpik uzatan yağlar ve faydaları:

Kirpikleri Uzatmanın Yolları Nelerdir?

Kirpikleri Uzatmanın Yolları

İlginizi Çekebilir  Şap Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Hint Yağı: bu yağ kirpiklerinizi gürleştirirken aynı zamanda kırılmadan uzamaya devam etmesini sağlamaktadır. Doğal hint yağı kullanmaya çalışın. Çünkü sahteler aynı etkiyi yaratmayacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı: yoğun nemlendirme gücü olduğu herkes tarafından bilinen Hindistan cevizi yağı kirpik uzatmaya yardımcı ürünler arasında baş sıralarda yer almaktadır. Hindistan cevizi yağını seyreltmeden direkt olarak kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı: erkesin evinde bulunan bildiğimiz saf zeytinyağı da kirpik uzatan yağlardan biridir. Ayrıca antibakteriyel özelliği sayesinde tamamen sağlıklı bir üründür.

Bu tarz yağların belli bir uygulama reçetesi bulunmaktadır. Kirpik uzatan yağ nasıl kullanılır? Diye soracak olan okurlarımız için reçeteyi paylaşalım. Bazı yağlar seyreltilmeden kullanıma uygunken bazılarını seyreltmek gerekmektedir. Yoksa direkt ham şekilde uygulanan bazı yağlar güçlü etkileri yüzünden tahrişe ve kızarıklığa sebep olabilmektedir. Kirpik uzatan reçete için aşağıdaki adımları uygulayınız.

 • Öncelikle yarım tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı (isterseniz başka bir yağ kullanabilirsiniz) ile birkaç damla lavanta esansiyel yağ karıştırılır. İster bir kabın içerisinde isterseniz elinizde karıştırabilirsiniz.
 • Bu karışımı uygulayacağınız bölgeyi yani göz bölgenizi temizleyiniz. Bol su ile göz bölgenizin tamamen arındığından emin olmalısınız.
 • Elde edilen karışımı temiz bir kulak pamuğu yardımı ile kirpik diplerinize sürünüz. Gözünüzü açmamaya ve göz içinize sürmemeye dikkat etmelisiniz. Esansiyel yağlar göz tahrişine sebep olabileceği için bu adımda dikkatli olmanız çok önemlidir. Gözünüze yağ girmesi durumunda hemen bol su ile gözünüzü durulamaya çalışın. Avcunuzu su ile doldurarak gözlerinizi açıp kapatmak gözlerinizin yağdan arınmasını sağlayacaktır. Bu adımı gözleriniz temizlene kadar devam ettirebilirsiniz. Bu arada yağı bitmiş bir rimel ile de gözünüze uygulayabilirsiniz.
  Karışımı uyguladıktan sonra ufak dokunuşlar ile gözün karışımı emmesini bekleyebilirsiniz. Ardından yıkamadan sabaha kadar bu karışımı gözünüzde bırakabilirsiniz. Böylece gece boyu kirpiklerinize bakım yapmış olacaksınız.
  Sabah kalktığınızda gözlerinizi tamamen arınacak şekilde bol su ile durulamalısınız.
 • Kirpik uzatan bu reçeteyi haftada birkaç kez uygulamanızda hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Ancak reçetede kullanacağınız yağları önce ufak ölçülerde yüzünüzde denemelisiniz. Herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediğinden emin olduğunuz yağları kullanarak kirpik uzatan reçeteden faydalanabilirsiniz.

Kirpik Uzamasına Yardımcı Olan Besinler

Beslenme düzeninize kılların hızlı uzamasını sağlayan besinler eklemeye özen göstermelisiniz. Kirpik uzatan yiyecekler ve faydalarını sizler için listeledik.

 • Somon balığı kılların uzamasını hızlandırmaktadır. Çünkü içerisinde omega-3 yap asidi bulunmaktadır.
  Yoğurt tüketmek kirpik uzamasına yardımcı bir besindir. Yoğurdun içinde B5 vitamini bulunur ve bu vitamin sayesinde kan akışı hızlanarak kıl köklerini güçlendirir.
 • Ispanak tüketmek de aynı şekilde kıl köklerini güçlendirmektedir. İçerisinde demir, fosfat gibi güçlü mineraller bulundurmaktadır.
 • Et, turunçgiller, tarçın ve daha birçok yiyecek kıl köklerini güçlendiren ve uzamaları hızlandıran besinler olarak değerlendirilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı